אודות מנשה בטיטו

 

ראשית חייו של מנשה

מנשה בטיטו, 45 תאריך לידה 1/7/1976. תושב שכונת רמות בבאר שבע, אליה חזר לאחרונה לאחר פעילות עסקית ענפה במרכז הארץ. 

מנשה בטיטו נולד בשכונה ד' בבירת הנגב, שם גדל והתחנך. הוא למד בבית הספר היסודי אלומות ולאחר מכן בחטיבת הביניים ובתיכון בבית ספר מקיף א'. כבר בגיל צעיר הצטיין בחוש עסקי מפותח ועזר לאבא שלו לנהל את המוסך שבבעלותו שעד היום נחשב לעסק מצליח ביותר בעיר. 

שירותו הצבאי

בטיטו החל בתהליכי מיון לקורס טיס, אך נפצע למרבה הצער בזמן משחק כדורסל, מה שהוריד לו את הפרופיל. הוא עבר בהצלחה מיונים ליחידות שונות של חיל המודיעין וכך התקבל ליחידת בת מסווגת של יחידת 8200. הוא השתחרר מצה"ל בדרגת רב סרן לאחר קורס קצינים מוצלח ושירות של שנתיים לערך כקצין ביחידה שלו. 

לאחר השירות בטיטו קיבל הצעות שונות מחברות הייטק ומיזמים טכנולוגיים, אבל סרב לכולן והחליט ללכת ללימודים אקדמיים בשלב הזה. הוא התקבל ללימודי כלכלה באוניברסיטת תל אביב וסיים את התואר בהצטיינות לאחר שלוש שנים. במיוחד התחבר לתחום של ארגון תעשייתי והגבלים עסקיים, ואת עבודת הסמינר שלו כתב בנושא: "הזווית הישראלית: חסמים נפוצים של בעלי עסקים הפוגעים בהתנהלות העסקית".  

תחילת הקריירה בשוק העבודה

מכאן, בחר בטיטו להתנסות לתקופה בשוק העבודה הישראלי ועבד במשך שנה וחצי בחברת נדל"ן בתור יועץ עסקי ומנתח מודלים כלכליים ובמשך שנתיים נוספות כסמנכ"ל שיווק של סטארט-אפ ותיק המספק פתרונות סייבר לבעלי עסקים קטנים ובינוניים. שנה לפני שסיים את דרכו במיזם, החל לייעץ לבעלי עסקים באופן פרטי ועשה זאת גם לאחר מכן כאשר החל את לימודי התואר השני שלו. 

את התואר השני שלו במנהל עסקים עשה בטיטו בגיל 34 במרכז הבינתחומי בהרצליה ובמהלך שנות הלימודים אסף קהל לקוחות מרשים של עסקים בגודל בינוני וכן חטיבות פיתוח במיזמים ובהייטק, להם סיפק ייעוץ ארגוני ופיננסי. בתחילת דרכו עבד עם עסקים כמו המסעדה של השף ג'קו סטריט, חברת טופ אדיו (קיישן) בע"מ, עמותת תהודה, רשת וופל פקטורי וכן אחת מחברות התוכן המובילות בישראל כיום, מיקי מדיה. את עבודת התזה שלו כתבה בנושא "ההיבט האנושי והרגשי של קבלת החלטות פיננסיות בעסקים" ולאחר מכן קיבל הצעה לעבוד בצוות השיווק של בנק מוביל בתחילת הדרך בבנק עבד בצמוד לאגף השיווק וניתח את התהליכים השיווקיים ויעילותם אל מול התוצאות והביצועים. מהר מאד הפגין בטיטו כושר עסקי חריף והבנה שיווקית והחל לייעץ לגורמים נוספים בבנק, וכך לאט לאט החל מטפס בסולם הדרגות. בגיל 37 נבחר למנהל אגף השיווק והחל להוביל תהליכים חשובים ודי נועזים שהוכיחו את עצמם די מהר. בתקופתו כמנהל המחלקה, תקציב השיווק ירד בכעשרה אחוזים בממוצע בהשוואה לעשור הקודם, בעוד ההכנסות כתוצאה ממהלכי השיווק עלו בשבעה אחוזים. במשך השנים, על אף ההצלחות שלו מנשה בטיטו הרגיש שהוא לא עושה בדיוק את מה שהוא רוצה לעשות. 

הטיול הגדול

הוא החליט לקחת פסק זמן ונסע עם מי שהייתה זוגתו באותם הימים מזה שלוש שנים, לילך, לטיול של שנה בהודו ובמזרח הרחוק. לילך, מטפלת רגשית במקצועה, הרגישה גם היא שהיא זקוקה לשינוי וכך נסעו השניים לדרום ומזרח הודו, ביקרו בנפאל ובויאטנם וסיימו את המסע שלהם בתאילנד. במהלך הטיול הם דיברו רבות על עתידם המשותף ועל החיים הזוגיים וכן עסקו יחד ולכוד בעתידם המקצועי. בעוד לילך שעבדה עד אז כדוברת של ארגון גדול הבינה שהיא רוצה לחזור לעולם הטיפול אליו נחשפה לראשונה לאחר שירותה הצבאי, מנשה הבין שהוא רוצה לחזור לייעץ ללקוחות עסקיים, מתוך הבנה כוללת של החסמים הכלכליים של עסק והחסמים הרגשיים של בעלים ומנהלים. 

מנשה ולילך חזרו ארצה ונישאו לאחר שמונה חודשים. בשלב הזה החל מנשה לפתח רעיון שעלה במוחו לפני מספר שנים ולמעשה יצר בשיתוף עם מתכנת מקצועי תוכנה מתוחכמת עבור בעלי עסקים, דרכה ניתן להזין מדי חודש נתונים בסיסיים ופשוטים, ולקבל תובנות עסקיות. התוכנה הצליחה מעבר לכל הציפיות והמוצר נמכר לאלפי חברות בארץ ובעולם תוך שנים ספורות. החברה הונפקה כמובן בבורסה ונמכרה לאחר מכן לאחת מחברות הדיגיטל הגדולות בעולם. 

המהלך הזה נתן למנשה חופש כלכלי נרחב למדי והוא השקיע לא מעט מהונו בנדל"ן ובתחומים אחרים. מכאן הוא היה פנוי לגמרי לעסוק במה שהוא אוהב – ייעוץ עסקי ומנטורינג של אנשי עסקים ויזמים, בדגש על חסמים רגשיים וכמובן עם הרבה ידע וניסיון בעולם השיווקי, וכמובן שהכל באמצעות התוכנה שפיתח, עליה הדריך כעת באופן פרטני.

מנשה בטיטו עם משפחתו בהודו: "לא האמנתי שאפשר להמשיך לעבוד בזמן חופשה"

שיתוף הפעולה עם משרד אונליין – המיזם שהוא ההבטחה הגדולה ביותר לפי בטיטו

לפני מספר חודשים, קיבל הצעה מעניינת להצטרף לחברת משרד אונליין, מיזם עסקי מצליח שמעניק שירותי משרד במיקור חוץ לעסקים מכל הסוגים – החל מחברות קטנות בסגנון One Man Show, דרך עסקים קטנים ובינוניים, ועד סטארטאפים, חברות וארגונים גדולים. 

מנשה בטיטו נבחר לתפקיד, מפני שעד היום התחום של אאוטסורסינג בישראל הוא עדיין בחיתוליו ונראה כי בעל העסק הישראלי הממוצע, עד לא הבין עד הסוף עד כמה ניתן לחסוך בזמן, אנרגיה וכסף, אם בוחרים בשירותי משרד במיקור חוץ. למעשה, חלק מהמחקרים שבטיטו ערך מצביעים על כך שעסקים רבים בישראל מפסידים כסף בשל העסקת עובדים שלא באמת נחוצים לעסק. מנגד, אותם עובדים מרגישים חוסר סיפוק ומפגינים זאת בפני שאר הצוות, מה שפוגע במורל וכך נוצר מעין מעגל קסמים של התנהלות ארגונית לקויה שהרבה פעמים מביאה לפגיעה בהכנסות וברווחיות. 

בטיטו גייס בחברה הזו את כישוריו השיווקיים והצליח להבהיר לבעלי עסקים עד כמה מדובר באפשרות משתלמת וכדאית ואיך זה עשוי להתאים כמעט לכל עסק שהוא, ובמקביל גם פיתח כמה מהכלים שמציעה החברה ושדרג אותם אפילו עוד יותר. 

עוד לפני שעבד עם משרד אונליין, ייעץ למרבית לקוחותיו לעבור למיקור חוץ בתחומים שונים ואף הדריך אותם כיצד לעשות זאת בצורה טובה וכעת נראה שהחיבור הזה בינו ובין החברה הוא בהחלט מהווה עסקה משתלמת לשני הצדדים. היתרון של משרד אונליין במובן הזה, זה שהיא מציעה כלים שמורידים את מעורבות העובדים בתהליכים למינימום האפשרי, ובטיטו מצליח להראות את זה לעולם בצורה הברורה והחדה ביותר.

כיום הוא משקיע את מיטב מרצו בחברה, ועל הדרך גם מספק ייעוץ אישי לחלק מהלקוחות שלה והדרכה על המערכות השונות. במקביל, הוא ממשיך לספק ייעוץ עסקי ומנטורינג לבעלי עסקים באמצעות השיטה והתוכנה שפיתח וכן מסייע להם במעבר לקבלת שירותי משרד במיקור חוץ. 

על רגל אחת, המשנה של מנשה כוללת ניתוח ארגוני שלם של כל עסק. כמה עובדים יש בו? מי עובד תחת מי? האם יש עובדים ללא פיקוח במשך זמן ארוך? לאן שואף הארגון לגדול ולהתפתח. מנגד, הוא דוגל בהקניית כלים עסקיים ומנטורינג לבעלי העסקים והמנהלים, המאפשרים להם להבין בדיוק מהם החסמים שקיימים אצלם המונעים מהעסק להתפתח כפי שהיו רוצים. לכל זה הוא מביא את הידע המקצועי העצום שלו בשיווק של עסק ובתהליכי מיתוג, וככה הוא בעצם מציע ללקוחות שלו חבילת ליווי שלמה. 

על הליווי של מאות עסקים בישראל

לירון, מאמנת כושר אישית: "בזכות בטיטו הרגשתי שגיל 40 עובר פשוט בכיף!"

ברבות השנים סייע בטיטו לעשרות עסקים מסוגים שונים, ובין סיפורי ההצלחה ישנו מקרה של חברה שהייתה על סף פשיטת רגל ובתוך מספר שנים הצליחה להפוך את מצבה לחלוטין, חברה מקומית שדשדשה בשוק הישראלי ולא הצליחה לפרוץ ותוך מספר שנים התרחבה לשווקים בינלאומיים באירופה ובארצות הברית, וסיפור מרתק של מיזם שהיה קרוב לסגירה ובסופו של דבר נמכר והונפק בבורסה.

מנשה ולילך הביאו לעולם 3 ילדים עד היום והם מתגוררים בשכונת רמות בבאר שבע. 

עודד בן 7, תלמיד בית הספר היסודי בן גוריון בבאר שבע, יהלי בת 4, תלמידת גן בשכונת רמות וניב שנולדה לפני מספר חודשים. לילך בחופשת לידה נכון לעכשיו ובשגרה היא מטפלת רגשית בקליניקה הפרטית שלה בלהבים. 

מפעם לפעם מנשה בטיטו מרצה בכנסים והרצאות בנושאים כלכליים, תחומי שיווק וכן ייעוץ ארגוני ומזה שנתיים הוא מלמד קורסים באוניברסיטאות שונות  לאחרונה החל להשקיע במיזם דירות חדש ביוון, המושך ישראלים רבים להשקעות משתלמות בחו"ל והוא ממשיך כמובן בעבודתו בחברת משרד אונליין. 

בימים אלו עובד בטיטו על ספרו הראשון המרכז את תובנותיו מדרכו העסקית עד כה. בשעות הפנאי הוא עובד לרכב על אופניים ולנגן בסקופון.  

נגישות